Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Avslutad
Lennart Sand Olja på duk_3816a_8dc78ccc80b560e_lg.jpeg
1
Lennart Sand Olja på duk
Slutpris7 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Thomas Christenson Olja på duk_3909a_8dc78e8c84ad183_lg.jpeg
4
Thomas Christenson Olja på duk
Slutpris4 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Berta Hansson 1910-1994 Olja på pannå_3822a_8dc78f407a29f2f_lg.jpeg
2
Berta Hansson 1910-1994 Olja på pannå
Slutpris8 600 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk_3899a_8dc773217ac2688_lg.jpeg
5
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk_3898a_8dc78ba70126133_lg.jpeg
3
Slutpris8 800 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Avslutad
Peter Thor Gunnarsson Olja på duk_3590a_8dc78f6a0ec1b37_lg.jpeg
8
Peter Thor Gunnarsson Olja på duk
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Helge Linden 1897-1961 Olja på duk_4260a_lg.jpeg
9
Helge Linden 1897-1961 Olja på duk
Slutpris22 000 SEK
Värdering25 000 - 30 000 SEK
Avslutad
Johan Lundgren 1920-1989 Olja på duk_3784a_8dc7829911cda6c_lg.jpeg
10
Johan Lundgren 1920-1989 Olja på duk
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Johan Tirén 1853-1911 Akvarell på papper_3978a_lg.jpeg
11
Johan Tirén 1853-1911 Akvarell på papper
Slutpris32 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK
Avslutad
Per Nikolaus Skum 1928-1995 Blandteknik på papper_3629a_8dc78f713734c6c_lg.jpeg
12
Per Nikolaus Skum 1928-1995 Blandteknik på papper
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Per Enoksson Färglitografi_3598a_8dc65c6ade6aa25_lg.jpeg
14
Per Enoksson Färglitografi
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk_4275a_lg.jpeg
16
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Slutpris9 200 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Danka Jaworska Olja på duk_3597a_8dc782fb0a26a31_lg.jpeg
17
Danka Jaworska Olja på duk
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Leif Graneheim Akryl på Duk (5 st)_3600a_8dc6817e4342925_lg.jpeg
18
Leif Graneheim Akryl på Duk (5 st)
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Harry Thomse 1903-1988 Olja på pannå_3645a_8dc78f459debb67_lg.jpeg
19
Harry Thomse 1903-1988 Olja på pannå
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Halvor Gunheim Torstensen (1909-1977) Olja på duk_3813a_8dc78cd11ef65e4_lg.jpeg
20
Halvor Gunheim Torstensen (1909-1977) Olja på duk
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Barbro Poggats Blandteknik på papper 1900-tal_3866a_8dc78218eea2274_lg.jpeg
13
Barbro Poggats Blandteknik på papper 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk_4286a_lg.jpeg
22
Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk
Slutpris13 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Tore Sunna 1942-2006 Olja på duk_3704a_8dc78f48afbb6f9_lg.jpeg
23
Tore Sunna 1942-2006 Olja på duk
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Per Nikolaus Skum 1928-1995 Blandteknik på papper_3631a_8dc78f768462894_lg.jpeg
21
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Johan Lundgren 1920-1989 Olja på pannå_4157a_lg.jpeg
24
Johan Lundgren 1920-1989 Olja på pannå
Slutpris5 200 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Akryl på papper_3792a_8dc77324a24b0b9_lg.jpeg
25
Bengt Lindström 1925-2008 Akryl på papper
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk_3896a_8dc78bab7e47a24_lg.jpeg
26
Slutpris12 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Sven-Göran Svensson Akryl på Duk_3697a_8dc6db9c61ed592_lg.jpeg
27
Sven-Göran Svensson Akryl på Duk
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Per Julius Olja på duk_3835a_8dc7665f4525ceb_lg.jpeg
28
Per Julius Olja på duk
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Örjan Östlund Olja på duk_3627a_8dc6825aaf6e68b_lg.jpeg
31
Örjan Östlund Olja på duk
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Lars Matson 1933-1994 Olja på pannå_3673a_8dc78bb216859a3_lg.jpeg
29
Lars Matson 1933-1994 Olja på pannå
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Arne Olsson 1918-2004 Akryl på duk_4072a_lg.jpeg
32
Arne Olsson 1918-2004 Akryl på duk
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Björn Rudolfsson Olja på duk_3682a_8dc6b445d8fe9e6_lg.jpeg
30
Björn Rudolfsson Olja på duk
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Ivar Aminoff 1868-1931 Akvarell på papper_3695a_8dc6db82692429d_lg.jpeg
33
Ivar Aminoff 1868-1931 Akvarell på papper
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ruth Wållberg 1920-2008 Olja på duk_3698a_8dc6daeeceed398_lg.jpeg
34
Ruth Wållberg 1920-2008 Olja på duk
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Bengt Arne Linderos 1928-1989 Olja på Duk_3706a_8dc70fb7eb6a004_lg.jpeg
35
Bengt Arne Linderos 1928-1989 Olja på Duk
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Bill Olson Blandteknik på papper_3738a_8dc70e8da6bfbd0_lg.jpeg
36
Bill Olson Blandteknik på papper
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Carl Larsson 1853-1919 Etsning_3624a_8dc6822c4cbd0c0_lg.jpeg
37
Carl Larsson 1853-1919 Etsning
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Olga Lanner 1884-1961 Olja på pannå_3633a_8dc65fa07339614_lg.jpeg
38
Olga Lanner 1884-1961 Olja på pannå
Slutpris450 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Bengt-Göran Karlsson Olja på duk _3749a_8dc70caf7d33381_lg.jpeg
39
Bengt-Göran Karlsson Olja på duk
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Pirak 1932-2008 Olja på duk_3808a_8dc7824f3a62c0a_lg.jpeg
15
Lars Pirak 1932-2008 Olja på duk
Slutpris12 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning_3793a_8dc73566985c21e_lg.jpeg
41
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Eva Zettervall Färglitografi_3754a_8dc70d376e3b1e3_lg.jpeg
42
Eva Zettervall Färglitografi
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Berta Hansson 1910-1994 Olja på duk_3783a_8dc773232fa2f39_lg.jpeg
43
Berta Hansson 1910-1994 Olja på duk
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Sten Ekendahl 1897-1968 Olja på pånna_3588a_8dc643269c6a2fe_lg.jpeg
44
Sten Ekendahl 1897-1968 Olja på pånna
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi_3764a_8dc70e17e421438_lg.jpeg
45
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Eva Skåreus Färglitografi_3765a_8dc70e3b952a010_lg.jpeg
46
Eva Skåreus Färglitografi
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Thomas Christenson Olja på duk_3910a_8dc78e935a4fb56_lg.jpeg
47
Slutpris4 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Bertil Widbrant 1914-1988 Olja på duk_3770a_8dc70dc1856fd46_lg.jpeg
48
Bertil Widbrant 1914-1988 Olja på duk
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Arne Olsson 1918-2004 Litografi_3781a_8dc74c03c9ef490_lg.jpeg
49
Arne Olsson 1918-2004 Litografi
Slutpris850 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Färglitografi_3681a_8dc6b42b8ae934f_lg.jpeg
50
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Färglitografi
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hag Hans Engstedt Färglitografi_3782a_8dc78f2d669609d_lg.jpeg
51
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK