Webauktion 2 Maj 2024

Webauktion 2 Maj 2024
Avslutad
Helmer Osslund 1866-1938 Olja på smörpapper_3223a_8dc6302f5ce5b13_lg.jpeg
1
Helmer Osslund 1866-1938 Olja på smörpapper
Slutpris40 000 SEK
Värdering30 000 - 40 000 SEK
Avslutad
Gunnar Hållander 1915-1980 Olja på duk_2783a_8dc63137d28a063_lg.jpeg
4
Gunnar Hållander 1915-1980 Olja på duk
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Willie Weberg Olja på duk 1910-1995 Olja på duk_3182a_8dc638c70916e95_lg.jpeg
5
Willie Weberg Olja på duk 1910-1995 Olja på duk
Slutpris5 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Arne Olsson 1918-2004 Akryl på pannå 1900-tal_3145a_8dc5e6546d02665_lg.jpeg
7
Arne Olsson 1918-2004 Akryl på pannå 1900-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Bertil Ågren 1930-1995 Emaljmålning_2981a_8dc6039186532a5_lg.jpeg
9
Bertil Ågren 1930-1995 Emaljmålning
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Fredrik Kassman 1930-1986 Emaljmålning_2789a_8dc4cdd0ccccfac_lg.jpeg
10
Fredrik Kassman 1930-1986 Emaljmålning
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk_2956a_8dc56341e1200ab_lg.jpeg
11
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk
Slutpris8 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Francisco de Zurbarán 1598-1664 Olja på duk (Efter)_3237a_8dc631450147311_lg.jpeg
12
Francisco de Zurbarán 1598-1664 Olja på duk (Efter)
Slutpris150 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Bertil Johansson-Bajo 1906-1982 Olja på pannå_2793a_8dc4ce477edb9b9_lg.jpeg
13
Bertil Johansson-Bajo 1906-1982 Olja på pannå
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sigrid Bodén 1920-2012 Olja på pannå_2790a_8dc639764c3387f_lg.jpeg
14
Sigrid Bodén 1920-2012 Olja på pannå
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Torgny Forsberg 1920-1992 Olja på pannå_2794a_8dc4ce3782f850f_lg.jpeg
15
Torgny Forsberg 1920-1992 Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Matson 1933-1994 Olja på pannå_2785a_8dc6313f5837187_lg.jpeg
16
Lars Matson 1933-1994 Olja på pannå
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Erkki Tierma 1941-2008 Monotypi_2846a_8dc57b04bb4299a_lg.jpeg
18
Erkki Tierma 1941-2008 Monotypi
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Arne Olsson 1918-2004 Akryl på duk_3011a_8dc5ec3d21e0ed9_lg.jpeg
20
Arne Olsson 1918-2004 Akryl på duk
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Monica Lorentzon Olja på pannå_2849a_8dc53bbd4594651_lg.jpeg
19
Monica Lorentzon Olja på pannå
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Lars Pirak 1932-2008 Blandteknik på pannå_2788a_8dc631b4089bf63_lg.jpeg
2
Lars Pirak 1932-2008 Blandteknik på pannå
Slutpris28 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Helge Linden 1897-1961 Olja på duk_3581a_8dc62dd2979fd88_lg.jpeg
22
Helge Linden 1897-1961 Olja på duk
Slutpris20 000 SEK
Värdering25 000 - 30 000 SEK
Avslutad
Max Goldstein 1925-2008 Blandteknik_2924a_8dc62d129d04e88_lg.jpeg
24
Max Goldstein 1925-2008 Blandteknik
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
John Bauer 1882-1918 Litografi_3018a_8dc6308f80ef8db_lg.jpeg
23
John Bauer 1882-1918 Litografi
Slutpris7 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Ivar Rönnberg 1912-1986 Olja på pannå_2935a_8dc638cd8b9ca19_lg.jpeg
26
Ivar Rönnberg 1912-1986 Olja på pannå
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Olja på pannå_2097a_8dc3f8606dad79c_lg.jpeg
25
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Olja på pannå
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Barbro K Poggats Blandteknik / Collage_2936a_8dc57b24da55aa5_lg.jpeg
28
Barbro K Poggats Blandteknik / Collage
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Olof Lindström 1914-1993 Akvarell på papper _2942a_8dc57aed15976a0_lg.jpeg
29
Olof Lindström 1914-1993 Akvarell på papper
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Pirak 1932-2008 Olja på pannå_2952a_8dc63094df3de23_lg.jpeg
30
Lars Pirak 1932-2008 Olja på pannå
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Anton Genberg 1862-1939 Olja på duk_3234a_8dc630377a61897_lg.jpeg
17
Anton Genberg 1862-1939 Olja på duk
Slutpris12 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk_3304a_lg.jpeg
32
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Slutpris5 200 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Fredrik Kassman 1930-1986 Olja på duk_2953a_8dc57a3ee0b2eaa_lg.jpeg
33
Fredrik Kassman 1930-1986 Olja på duk
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Lars A Persson Akvarell på papper_2982a_8dc60380b5eec55_lg.jpeg
31
Lars A Persson Akvarell på papper
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Bill Olson Blandteknik på papper_3009a_8dc606396d16f4d_lg.jpeg
34
Bill Olson Blandteknik på papper
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Einar Wallquist 1896-1985 Akvarell på papper_2840a_8dc53bc937de913_lg.jpeg
35
Einar Wallquist 1896-1985 Akvarell på papper
Slutpris950 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Gunnar Wiberg 1894-1969 Olja på duk_2954a_8dc57a281167973_lg.jpeg
36
Gunnar Wiberg 1894-1969 Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk_3375a_lg.jpeg
37
Slutpris3 200 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Barbro K Poggats Akryl på duk
_3235a_8dc63069f011878_lg.jpeg
6
Barbro K Poggats Akryl på duk
Slutpris8 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Martin Ålund Färglitografi_2983a_8dc603d89719940_lg.jpeg
38
Martin Ålund Färglitografi
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Barbro K Poggats Olja på duk_3231a_8dc63062f6af248_lg.jpeg
27
Barbro K Poggats Olja på duk
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Lisa Johansson 1894-1982 Ullmosaik_3083a_8dc60679c84533a_lg.jpeg
40
Lisa Johansson 1894-1982 Ullmosaik
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Pirak 1932-2008 Pastell på papper_2951a_8dc60623fab23fc_lg.jpeg
42
Lars Pirak 1932-2008 Pastell på papper
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
John Bauer 1882-1918 Litografi_3019a_8dc6308bca3528c_lg.jpeg
43
Slutpris7 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Barbro K Poggats Olja på duk_3227a_8dc62cd17665e4f_lg.jpeg
44
Barbro K Poggats Olja på duk
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Rudolf "RULLE" Abrahamsson 1911-1986 Olja på pannå_3092a_8dc605f0bc8a78c_lg.jpeg
45
Rudolf "RULLE" Abrahamsson 1911-1986 Olja på pannå
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Gunnar Bergström Olja på duk_3099a_8dc62dd45fd7b26_lg.jpeg
46
Gunnar Bergström Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bill Olson Blandteknik på papper_3010a_8dc60641e27bf47_lg.jpeg
48
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Barbro K Poggats Olja på duk 2009_3233a_8dc6309a6badd53_lg.jpeg
49
Barbro K Poggats Olja på duk 2009
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Britta Grude Olja på duk_3101a_8dc5ec5e476b269_lg.jpeg
47
Britta Grude Olja på duk
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Pirak 1932-2008 Färglitografi_3085a_8dc606628fefa68_lg.jpeg
50
Lars Pirak 1932-2008 Färglitografi
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Färglitografi_2848a_8dc53bf01c0c69d_lg.jpeg
51
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Färglitografi
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Pannå_3117a_8dc62c6ac542130_lg.jpeg
52
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Pannå
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Harriet Ådell Färglitografi_3120a_8dc5ec72be1e05e_lg.jpeg
54
Harriet Ådell Färglitografi
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK