Webauktion 28:e Mars 2024

Webauktion 28:e Mars 2024
Avslutad
 Eric Löfman Vas silver MGAB Uppsala 1972_2242a_8dc44f812198477_lg.jpeg
565
Eric Löfman Vas silver MGAB Uppsala 1972
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Albert Scharning Halsband Silver och Emalj 1900-tal_2090a_8dc3dc81ae95404_lg.jpeg
567
Albert Scharning Halsband Silver och Emalj 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hultman AB Gräddkanna och Sockerskål Silver 1951 (2 st)_2091a_8dc39f999b3d86f_lg.jpeg
568
Hultman AB Gräddkanna och Sockerskål Silver 1951 (2 st)
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Hänge 18K Guld med Bergkristall 1945_2094a_8dc3dd1c0465496_lg.jpeg
570
Hänge 18K Guld med Bergkristall 1945
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Jacob Ängman Samling Silverbestick "Rosenholm" 52-delar 1900-tal_2095a_8dc4769316c1a88_lg.jpeg
571
Jacob Ängman Samling Silverbestick "Rosenholm" 52-delar 1900-tal
Slutpris9 000 SEK
Värdering7 500 - 8 000 SEK
Avslutad
Ljusstakar GAB Silver 1990-tal (2 st)_2092a_8dc433578435fc5_lg.jpeg
569
Ljusstakar GAB Silver 1990-tal (2 st)
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Halsband / Länk 14K Guld 1900-tal_2112a_8dc44dfd0b1e9d4_lg.jpeg
573
Halsband / Länk 14K Guld 1900-tal
Slutpris6 800 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Avslutad
Halsband med hängsmycke 18K Guld 1900-tal_2113a_8dc3dd3464805e8_lg.jpeg
574
Halsband med hängsmycke 18K Guld 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Ring 18K Guld och Briljantslipade diamanter 1950_2111a_8dc433684f8e90f_lg.jpeg
572
Ring 18K Guld och Briljantslipade diamanter 1950
Slutpris6 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Fotlänk 18K Guld 1900-tal_2114a_8dc44f2f8c40a16_lg.jpeg
575
Fotlänk 18K Guld 1900-tal
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 500 - 5 000 SEK
Avslutad
Samling Kaffeskedar / Teskedar Silver 1900-tal (35 st)_2127a_8dc3c42cdb5185e_lg.jpeg
576
Samling Kaffeskedar / Teskedar Silver 1900-tal (35 st)
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Ete Rauff Ring och Örhängen Silver 1900-tal_2124a_8dc44e17e53a138_lg.jpeg
577
Ete Rauff Ring och Örhängen Silver 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ljusstake och Vas Silver 1900-tal (2 st)_2149a_8dc3dc3094c9583_lg.jpeg
578
Ljusstake och Vas Silver 1900-tal (2 st)
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Åke Lindström Armring Silver 1947_2151a_8dc44df55dec969_lg.jpeg
579
Åke Lindström Armring Silver 1947
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Armlänk ALTON Silver 1961_2263a_8dc474d6ff1fb4a_lg.jpeg
580
Armlänk ALTON Silver 1961
Slutpris950 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Atelier Borgila Silver Collier 1958_2264b_8dc474f182a5dfc_lg.jpeg
581
Atelier Borgila Silver Collier 1958
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Bägare Silver Ryssland 1900-tal (3st)_2280a_8dc46deb2eb214f_lg.jpeg
582
Bägare Silver Ryssland 1900-tal (3st)
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Klackring 18K Guld 1900-tal_2292a_8dc44deff4ef42c_lg.jpeg
583
Klackring 18K Guld 1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
Avslutad
Armband / Krysslänk 18K Guld 1980_2293a_8dc44e165b70e14_lg.jpeg
584
Armband / Krysslänk 18K Guld 1980
Slutpris6 400 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Avslutad
Halsband med hängsmycke "Camé" 18K Guld 1900-tal_2294a_8dc44e1518c5947_lg.jpeg
585
Halsband med hängsmycke "Camé" 18K Guld 1900-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 - 4 500 SEK
Avslutad
Halsband & Armband 18K Guld med pärlor 1900-tal (2st)_2295a_8dc44e1dd46903a_lg.jpeg
586
Halsband & Armband 18K Guld med pärlor 1900-tal (2st)
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
Halsband / Krysslänk 18K Guld 1966_2296a_8dc44e117dd4c4a_lg.jpeg
587
Halsband / Krysslänk 18K Guld 1966
Slutpris14 500 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Avslutad
Ringar 18K Guld 1900-tal (5st)_2297a_8dc44e06413c653_lg.jpeg
588
Ringar 18K Guld 1900-tal (5st)
Slutpris5 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Armband / Länk 18K Guld 1900-tal_2298a_8dc44e0f705d025_lg.jpeg
589
Armband / Länk 18K Guld 1900-tal
Slutpris11 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Halsband / Krysslänk 18K Guld 1900-tal_2299a_8dc44e1a96ca6d4_lg.jpeg
590
Halsband / Krysslänk 18K Guld 1900-tal
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Avslutad
Armband / Länk 18K Guld 1900-tal_2300a_8dc44e13914b62a_lg.jpeg
591
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Avslutad
Klackring 18K Guld 1971_2301a_8dc44dee9aa06ed_lg.jpeg
592
Klackring 18K Guld 1971
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Örhängen 18K Guld 1900-tal (2st)_2302a_8dc44df9d259879_lg.jpeg
593
Örhängen 18K Guld 1900-tal (2st)
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Halsband / Länkar med hängsmycken 18K Guld 1900-tal (2st)_2303a_8dc44e0458292b6_lg.jpeg
594
Halsband / Länkar med hängsmycken 18K Guld 1900-tal (2st)
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Samling Smycken i Förgyllt Silver med granater 1900-tal (5st)_2307a_8dc47691e1a2e4c_lg.jpeg
595
Samling Smycken i Förgyllt Silver med granater 1900-tal (5st)
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Ringar 18K Guld 1900-tal (4st) _2318a_8dc44df1333026b_lg.jpeg
596
Ringar 18K Guld 1900-tal (4st)
Slutpris6 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1983_2320a_8dc44dcaf0aa9cb_lg.jpeg
597
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1983
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Ring 18K Guld med Blå Spinell 1900-tal_2321a_8dc44dc9437206c_lg.jpeg
598
Ring 18K Guld med Blå Spinell 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Hängsmycke 18K Guld med bergskristall 1949_2322a_8dc44e18fee1d14_lg.jpeg
599
Hängsmycke 18K Guld med bergskristall 1949
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Skål Borgila Silver Stockholm 1972_2387a_8dc476c206b7c49_lg.jpeg
600
Skål Borgila Silver Stockholm 1972
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
Avslutad
Stop Silver 1900-tal _2388a_8dc476be69d5fae_lg.jpeg
601
Stop Silver 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Set Smycken i Förgyllt Silver med granater 1880-tal (2st)_2421a_8dc46d1f6410327_lg.jpeg
602
Set Smycken i Förgyllt Silver med granater 1880-tal (2st)
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Halskedja 18K Guld 1900-tal_2433a_8dc474dfc0dbaf9_lg.jpeg
603
Halskedja 18K Guld 1900-tal
Slutpris12 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Ring 18K Guld 1900-tal_2435a_8dc474e21653414_lg.jpeg
604
Ring 18K Guld 1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
Avslutad
Krysslänk / Armband 18K Guld 1900-tal_2437a_8dc474ea935aee0_lg.jpeg
605
Krysslänk / Armband 18K Guld 1900-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Halsband med hängsmycke 18K Guld 1900-tal_2438a_8dc474ed5715469_lg.jpeg
606
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Samling "Sachsisk" Silverbestick 1900-tal (36 delar)_2441a_8dc476948fd47e2_lg.jpeg
607
Samling "Sachsisk" Silverbestick 1900-tal (36 delar)
Slutpris7 200 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Kaffeskedar Silver "Rosenholm" 1900-tal (12 st)_2442a_8dc476a07053bdd_lg.jpeg
608
Kaffeskedar Silver "Rosenholm" 1900-tal (12 st)
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Gottlieb Petschler Moccakanna Silver 1831 _2473a_lg.jpeg
609
Gottlieb Petschler Moccakanna Silver 1831
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Brosch Guld 18K 1958_2478a_lg.jpeg
610
Brosch Guld 18K 1958
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Bismarcklänk / Armband 18K Guld 1900-tal_2645a_lg.jpeg
612
Bismarcklänk / Armband 18K Guld 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK