565
Eric Löfman Vas silver MGAB Uppsala 1972
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
567
Albert Scharning Halsband Silver och Emalj 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
568
Hultman AB Gräddkanna och Sockerskål Silver 1951 (2 st)
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
570
Hänge 18K Guld med Bergkristall 1945
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
571
Jacob Ängman Samling Silverbestick "Rosenholm" 52-delar 1900-tal
Slutpris9 000 SEK
Värdering7 500 - 8 000 SEK
569
Ljusstakar GAB Silver 1990-tal (2 st)
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
573
Halsband / Länk 14K Guld 1900-tal
Slutpris6 800 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
574
Halsband med hängsmycke 18K Guld 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
572
Ring 18K Guld och Briljantslipade diamanter 1950
Slutpris6 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
575
Fotlänk 18K Guld 1900-tal
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 500 - 5 000 SEK
576
Samling Kaffeskedar / Teskedar Silver 1900-tal (35 st)
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
577
Ete Rauff Ring och Örhängen Silver 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
578
Ljusstake och Vas Silver 1900-tal (2 st)
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
579
Åke Lindström Armring Silver 1947
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
580
Armlänk ALTON Silver 1961
Slutpris950 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
581
Atelier Borgila Silver Collier 1958
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
582
Bägare Silver Ryssland 1900-tal (3st)
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
583
Klackring 18K Guld 1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
584
Armband / Krysslänk 18K Guld 1980
Slutpris6 400 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
585
Halsband med hängsmycke "Camé" 18K Guld 1900-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 - 4 500 SEK
586
Halsband & Armband 18K Guld med pärlor 1900-tal (2st)
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
587
Halsband / Krysslänk 18K Guld 1966
Slutpris14 500 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
588
Ringar 18K Guld 1900-tal (5st)
Slutpris5 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
589
Armband / Länk 18K Guld 1900-tal
Slutpris11 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
590
Halsband / Krysslänk 18K Guld 1900-tal
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
591
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
592
Klackring 18K Guld 1971
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
593
Örhängen 18K Guld 1900-tal (2st)
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
594
Halsband / Länkar med hängsmycken 18K Guld 1900-tal (2st)
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
595
Samling Smycken i Förgyllt Silver med granater 1900-tal (5st)
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
596
Ringar 18K Guld 1900-tal (4st)
Slutpris6 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
597
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1983
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
598
Ring 18K Guld med Blå Spinell 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
599
Hängsmycke 18K Guld med bergskristall 1949
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
600
Skål Borgila Silver Stockholm 1972
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
601
Stop Silver 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
602
Set Smycken i Förgyllt Silver med granater 1880-tal (2st)
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
603
Halskedja 18K Guld 1900-tal
Slutpris12 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
604
Ring 18K Guld 1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
605
Krysslänk / Armband 18K Guld 1900-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
606
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
607
Samling "Sachsisk" Silverbestick 1900-tal (36 delar)
Slutpris7 200 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
608
Kaffeskedar Silver "Rosenholm" 1900-tal (12 st)
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
609
Gottlieb Petschler Moccakanna Silver 1831
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
610
Brosch Guld 18K 1958
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
612
Bismarcklänk / Armband 18K Guld 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK