361
Vitrinskåp Viktorianskt England 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
362
Andreas Engesvik Soffa "Tiki" Fogia 2000-tal
Final bid40,000 SEK
Est25,000 - 30,000 SEK
364
Jahn Aaamodt Fåtöljer & fotpall "Air" Conform 2000-tal (2 st)
Final bid4,400 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
365
Soffbord glas & aluminium 2000-tal
Est800 - 1,000 SEK
360
Trädgårdsbord J & CG Bolinder Stockholm ca 1900
Final bid13,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
368
Jacob Wagner Fåtölj "Ray" Hay Danmark 2000-tal
Final bid5,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
363
Final bid13,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
369
Alvar Aalto Pall "X602" 1950-tal
Final bid5,200 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
370
Bruno Mathsson dynor till Karin-fåtölj (2 st)
Final bid1,500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
371
Träpeidestal 1900-tal
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
372
Kombinationsmöbel Trä 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
373
Karmstolar Mässing 1980-tal USA (2 st)
Final bid400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
375
Karmstol Miranda Of Sweden 1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
374
Bord Mässing & glas 1980-tal USA
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
377
Alf Svensson Stol "Teve" Ljungs Industrier AB 1950-tal
Final bid2,200 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
366
Tv-bänk Svenska Hem 2000-tal
Final bid3,800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
378
Folke Ohlson Fåtöljer "Ascot" Dux 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
376
Arnold Madsen (Tillskriven) Gungstol ”Muslinge”/”Clam chair” Danmark 1950-tal
Final bid28,000 SEK
Est30,000 - 40,000 SEK
379
Spegel och Konsolbord Kålmårdsmarmor 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
382
Marit Stigsdotter "Allegro" barstolar Stolab 2000-tal (2 st)
Est1,500 - 2,000 SEK
380
Johannes Andersen Soffbord Trensum 1960-tal
Final bid4,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
384
Eero Aarnio stolar "Polaris" 1900-tal (10 st)
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
367
Bruno Mathsson Fåtölj "Jetson"
Final bid12,500 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
385
Ståbord "Classic Marmor" Byarums Bruk 1900-tal (2 st)
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
386
Est1,200 - 1,500 SEK
387
Fotpall Bröderna Andersson 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
388
Carl Malmsten Karmstolar "Herrgården" (2 st)
Final bid800 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
389
Josef Frank Vägghylla "2085" Firma Svenskt Tenn 1900-tal
Final bid4,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
391
Gunilla Allards Fåtöljer "Cinema" Lammhult 1996 (2 st)
Final bid6,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
392
Final bid1,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
393
Final bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
396
Fåtölj "Bamse" (kopia) 1950-tal
Final bid7,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
397
Soffa Rokokostil 1940/50-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
394
Final bid750 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK