Webauktion 28:e Mars 2024

Webauktion 28:e Mars 2024
Closed
Vitrinskåp Viktorianskt England 1900-talets första hälft_2413a_8dc471c610a5e3b_lg.jpeg
361
Vitrinskåp Viktorianskt England 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Andreas Engesvik Soffa "Tiki" Fogia 2000-tal _2450a_8dc474294b8fc5e_lg.jpeg
362
Andreas Engesvik Soffa "Tiki" Fogia 2000-tal
Final bid40,000 SEK
Est25,000 - 30,000 SEK
Closed
Jahn Aaamodt Fåtöljer & fotpall "Air" Conform 2000-tal (2 st)  _2055a_8dc474e6dc250c4_lg.jpeg
364
Jahn Aaamodt Fåtöljer & fotpall "Air" Conform 2000-tal (2 st)
Final bid4,400 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
Soffbord glas & aluminium 2000-tal _2056a_8dc4716252fd8e0_lg.jpeg
365
Soffbord glas & aluminium 2000-tal
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Trädgårdsbord J & CG Bolinder Stockholm ca 1900 _2377a_8dc4753f9011c07_lg.jpeg
360
Trädgårdsbord J & CG Bolinder Stockholm ca 1900
Final bid13,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Closed
Jacob Wagner Fåtölj "Ray" Hay Danmark 2000-tal _2131a_8dc45bd83225a3b_lg.jpeg
368
Jacob Wagner Fåtölj "Ray" Hay Danmark 2000-tal
Final bid5,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Jahn Aaamodt Fåtöljer & fotpall "Air" Conform 2000-tal (2 st)  _2054a_8dc474ea9f68e17_lg.jpeg
363
Final bid13,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
Alvar Aalto Pall "X602"  1950-tal _2132a_8dc47632a6e1454_lg.jpeg
369
Alvar Aalto Pall "X602" 1950-tal
Final bid5,200 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
Closed
Bruno Mathsson dynor till Karin-fåtölj (2 st) _2189a_8dc471dd830d4c1_lg.jpeg
370
Bruno Mathsson dynor till Karin-fåtölj (2 st)
Final bid1,500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Träpeidestal 1900-tal  _2191a_8dc4757cd42d355_lg.jpeg
371
Träpeidestal 1900-tal
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Kombinationsmöbel Trä 1900-tal _2192a_8dc45c18611557a_lg.jpeg
372
Kombinationsmöbel Trä 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Karmstolar Mässing 1980-tal USA (2 st) _2193a_8dc4718ab24ca38_lg.jpeg
373
Karmstolar Mässing 1980-tal USA (2 st)
Final bid400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Karmstol Miranda Of Sweden 1900-tal _2195a_8dc45ba5abed737_lg.jpeg
375
Karmstol Miranda Of Sweden 1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Bord Mässing & glas 1980-tal USA_2194a_8dc47577ccc0699_lg.jpeg
374
Bord Mässing & glas 1980-tal USA
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Alf Svensson Stol "Teve" Ljungs Industrier AB 1950-tal _2381a_8dc45c0a8763cd6_lg.jpeg
377
Alf Svensson Stol "Teve" Ljungs Industrier AB 1950-tal
Final bid2,200 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Tv-bänk Svenska Hem 2000-tal _2066a_8dc474537bb3634_lg.jpeg
366
Tv-bänk Svenska Hem 2000-tal
Final bid3,800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Folke Ohlson Fåtöljer "Ascot" Dux 1950/60-tal _2383a_8dc45bbeb2f049e_lg.jpeg
378
Folke Ohlson Fåtöljer "Ascot" Dux 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Arnold Madsen (Tillskriven) Gungstol ”Muslinge”/”Clam chair” Danmark 1950-tal _2229a_8dc45bfa9d499e5_lg.jpeg
376
Arnold Madsen (Tillskriven) Gungstol ”Muslinge”/”Clam chair” Danmark 1950-tal
Final bid28,000 SEK
Est30,000 - 40,000 SEK
Closed
Spegel och Konsolbord Kålmårdsmarmor 1900-tal_2223a_8dc471f7c5bad79_lg.jpeg
379
Spegel och Konsolbord Kålmårdsmarmor 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Marit Stigsdotter "Allegro" barstolar Stolab 2000-tal (2 st)_2496a_lg.jpeg
382
Marit Stigsdotter "Allegro" barstolar Stolab 2000-tal (2 st)
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Johannes Andersen Soffbord Trensum 1960-tal _2451a_8dc4748468ccf43_lg.jpeg
380
Johannes Andersen Soffbord Trensum 1960-tal
Final bid4,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Eero Aarnio stolar "Polaris" 1900-tal (10 st) _2467a_lg.jpeg
384
Eero Aarnio stolar "Polaris" 1900-tal (10 st)
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Bruno Mathsson Fåtölj "Jetson" _2110a_8dc45b996b85457_lg.jpeg
367
Bruno Mathsson Fåtölj "Jetson"
Final bid12,500 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Closed
Ståbord "Classic Marmor" Byarums Bruk 1900-tal (2 st)_2489a_lg.jpeg
385
Ståbord "Classic Marmor" Byarums Bruk 1900-tal (2 st)
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Ewa Wrangel & Lars-Göran Nilsson Hallmöbel 1960/70-tal (2 delar)_2502a_lg.jpeg
386
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Fotpall Bröderna Andersson 1900-tal_2518a_lg.jpeg
387
Fotpall Bröderna Andersson 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Carl Malmsten Karmstolar "Herrgården" (2 st)_2586a_lg.jpeg
388
Carl Malmsten Karmstolar "Herrgården" (2 st)
Final bid800 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
Closed
Josef Frank Vägghylla "2085" Firma Svenskt Tenn 1900-tal _2611a_lg.jpeg
389
Josef Frank Vägghylla "2085" Firma Svenskt Tenn 1900-tal
Final bid4,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Gunilla Allards Fåtöljer "Cinema" Lammhult 1996 (2 st)_2628a_lg.jpeg
391
Gunilla Allards Fåtöljer "Cinema" Lammhult 1996 (2 st)
Final bid6,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Closed
Fåtöljer "Little Egg Chair" Pastoe Nederländerna 1960-tal (2 st) _2670a_lg.jpeg
392
Final bid1,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Philippe Starck Stolar "Miss Trip" Kartell Italien 1990-tal (2 st)_2697a_lg.jpeg
393
Final bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Fåtölj "Bamse" (kopia) 1950-tal _2680a_lg.jpeg
396
Fåtölj "Bamse" (kopia) 1950-tal
Final bid7,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Closed
Soffa Rokokostil 1940/50-tal _2768a_8dc4765d7f14c63_lg.jpeg
397
Soffa Rokokostil 1940/50-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Göran Malmvall Hörnskåp "KA72" Karl Andersson & Söner 1900-tal _2688a_lg.jpeg
394
Final bid750 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK