5 Willie Weberg Olja på duk 1910-1995 Olja på duk

3182a_8dc638c70916e95_med.jpeg
  • 3182a_8dc638c70916e95_sm.jpeg
  • 3182b_8dc638c725b7b8e_sm.jpeg
  • 3182c_8dc638c7345739f_sm.jpeg

"Bondgård vid havet"

Signerad: Weberg

Mått på duk: 81 x 54 cm

Mått inklusive ram: 92 x 67 cm

Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Mindre krackeleringar & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.

Willie Weberg Oil on canvas 1910-1995 Oil on canvas

"Farmhouse by the Sea"

Signed: Weberg

Dimensions of canvas: 81 x 54 cm

Dimensions including frame: 92 x 67 cm

Condition report: Minor wear on frame, Minor craquelure & age-based wear, No other remarks.

    Värdering4 000 - 5 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer