40 Sven-Åke Carlsson Glas Transjö 1900-tal

2905a_8dc53c3f6fbccd1_med.jpeg
  • 2905a_8dc53c3f6fbccd1_sm.jpeg
  • 2905b_8dc53c3f80c3209_sm.jpeg
  • 2905c_8dc53c3f93df2a3_sm.jpeg
  • 2905d_8dc53c3fa60ef3b_sm.jpeg
  • 2905e_8dc53c3fb6c6090_sm.jpeg

Glaskonstnär född: 1956

Klotformad vas i polykroma färger. Unik.

Signerad: Transjö Sweden 0391 S-Å Carlsson Unik

Höjd: 13,5 cm.

Diameter: 20 cm.

Konditionsrapport: Minimalt åldersrelaterat slitage.

Inga övriga anmärkningar.

Sven-Åke Carlsson Glass Transjö 20th-Century

Globular vase in polychrome colours. Unique.

Signed: Transjö Sweden 0391 S-Å Carlsson Unique

Height: 13.5 cm.

Diameter: 20 cm.

Condition report: Minimal age-related wear.

No other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering2 500 - 3 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer