14 Olle Alberius 1926-1993 Vas Glas Ariel Orrefors 1986
Vas i rosa färg tillverkad i arielteknik.
Signerad: Orrefors 981290 Olle Alberius Ariel 2-86
Höjd: 17,5 cm
Konditionsrapport: Mindre repor undertill, smärre fotringsnagg. Inga övriga anmärkningar.
Olle Alberius 1926-1993 Vase Glass Ariel Orrefors 1986
Vase in pink color made in ariel technique.
Signed: Orrefors 981290 Olle Alberius Ariel 2-86
Height: 17.5 cm
Condition report: Minor scratches at the bottom, minor foot ring chip. No other remarks.
Värdering | 3 000 - 4 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |