14 Olle Alberius 1926-1993 Vas Glas Ariel Orrefors 1986

2895a_8dc53c327a53a75_med.jpeg
  • 2895a_8dc53c327a53a75_sm.jpeg
  • 2895b_8dc53c328bacd50_sm.jpeg
  • 2895c_8dc53c329d1ef88_sm.jpeg
  • 2895d_8dc53c32b186489_sm.jpeg
  • 2895e_8dc53c32c4de7b3_sm.jpeg
  • 2895f_8dc53c32d7380e9_sm.jpeg

Vas i rosa färg tillverkad i arielteknik.

Signerad: Orrefors 981290 Olle Alberius Ariel 2-86

Höjd: 17,5 cm

Konditionsrapport: Mindre repor undertill, smärre fotringsnagg. Inga övriga anmärkningar.

Olle Alberius 1926-1993 Vase Glass Ariel Orrefors 1986

Vase in pink color made in ariel technique.

Signed: Orrefors 981290 Olle Alberius Ariel 2-86

Height: 17.5 cm

Condition report: Minor scratches at the bottom, minor foot ring chip. No other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering3 000 - 4 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer