35 Kjell Engman "Rainbow" Skulptur Glas 2000-tal
Kjell Engman född 1946
Glasskulptur i form av en luftballong med metallram och inkluderad belysning
Signerad: 7460114 Kosta Boda Kjell Engman
Limiterad i 100 exemplar
Höjd: 52 cm
Bredd: 20 cm
Djup: 16 cm
Kjell Engman "Rainbow" Sculpture Glass 21th century
Kjell Engman born in 1946
Glass sculpture depicting an air balloon with metal frame and included lighting
Signed: 7460114 Kosta Boda Kjell Engman
Belongs to Kosta Boda's Artist Collection
Limited to 100 editions
Höjd: 52 cm
Bredd: 20 cm
Djup: 16 cm
Condition report: No remarks
Värdering | 6 000 - 7 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |