33 Jan Johansson 1942-2018 Vas Ariel Orrefors Limiterad 2000-tal

2868a_8dc53b59da10f2e_med.jpeg
  • 2868a_8dc53b59da10f2e_sm.jpeg
  • 2868b_8dc53b59ea4671a_sm.jpeg
  • 2868c_8dc53b59fbcbec6_sm.jpeg
  • 2868d_8dc53b5a0ddb23e_sm.jpeg
  • 2868e_8dc53b5a1f2d9ce_sm.jpeg
  • 2868f_8dc53b5a30af622_sm.jpeg

Vas tillverkad i arielteknik i blå och klar glasmassa.

Signerad: Orrefors NR. 99679-70 1-30 Jan Johansson

Höjd: 18 cm.

Diameter: 13 cm.

Jan Johansson Vase Ariel Orrefors Limited 21th-Century

Glass artist born: 1942

Vase made in the Ariel technique in blue and clear glass mass.

Signed: Orrefors NR. 99679-70 1-30 Jan Johansson

Height: 18 cm.

Diameter: 13 cm.

Condition report: No remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering3 000 - 4 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer