32 Jan Johansson 1942-2018 Skål Orrefors Ariel 1978
Skål tillverkad i arielteknik. Dekor i blått och lila.
Signerad: Orrefors Ariel NR:126-E8 Jan Johansson
Diameter: 17 cm.
Höjd: 12 cm.
Konditionsrapport: Mindre repor undertill. Inga övriga anmärkningar.
Jan Johansson Bowl Orrefors Ariel 20th-Century
Bowl made in ariel technique. Decor in blue and purple.
Signed: Orrefors Ariel NR:126-E8 Jan Johansson
Diameter: 17 cm.
Height: 12 cm.
Condition report: Minor scratches on the bottom. No other remarks.
Värdering | 2 500 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |