47 Jan Johansson 1942-2018 Orrefors Vas Glas Ariel 1900-tal

2901b_8dc54f22c6b9ff3_med.jpeg
  • 2901b_8dc54f22c6b9ff3_sm.jpeg
  • 2901c_8dc54f22d961997_sm.jpeg
  • 2901a_8dc54f22b3fac04_sm.jpeg
  • 2901d_8dc54f22ec7a954_sm.jpeg
  • 2901e_8dc54f22fe66224_sm.jpeg

Vas tillverkad i arielteknik i bruna och mörka toner.

Signerad: Jan Johansson Orrefors EA196

Höjd: 13 cm.

Jan Johansson 1942-2018 Orrefors Vase Glass Ariel

20th-Century

Vase made in the Ariel technique in brown and dark tones.

Signed: Jan Johansson Orrefors EA196

Height: 13 cm.

Condition report: No remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering3 000 - 4 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer