46 Jan Erik Ritzman Vas Transjö 1988

2899a_8dc53c3cc75b0bc_med.jpeg
  • 2899a_8dc53c3cc75b0bc_sm.jpeg
  • 2899b_8dc53c3cd77f69e_sm.jpeg
  • 2899c_8dc53c3ce9225a8_sm.jpeg
  • 2899d_8dc53c3cfaa2f3c_sm.jpeg
  • 2899e_8dc53c3d0dbf903_sm.jpeg
  • 2899f_8dc53c3d1fcecfd_sm.jpeg
  • 2899g_8dc53c3d33fc86e_sm.jpeg

Konstnär född 1943.

Vas tillverkad i sfärisk form i polykroma färger.

Signerad: J.Ritzman Transjö 88 Unik

Höjd: 24 cm.

Vikt: 7,2 kg.

Konditionsrapport: Repa fotbas. Mindre åldersrelaterat slitage. Inga övriga anmärkningar.

Jan Erik Ritzman Vas Transjö 1988

Artist born in 1943.

Vase made in spherical shape in polychrome colours.

Signed: J.Ritzman Transjö 88 Unique

Height: 24 cm.

Weight: 7.2 kg.

Condition report: Scratch base of foot. Less age-related wear and tear. No other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering8 000 - 10 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer