37 Jan-Erik Ritzman Vas Transjö Glas 1900-tal

2863a_8dc54f2823bee47_med.jpeg
  • 2863a_8dc54f2823bee47_sm.jpeg
  • 2863b_8dc54f283469b5d_sm.jpeg
  • 2863c_8dc54f28455c135_sm.jpeg
  • 2863d_8dc54f2858747c8_sm.jpeg
  • 2863e_8dc54f2868da152_sm.jpeg
  • 2863f_8dc54f2879935a9_sm.jpeg

Konstnär född 1943.

Vas tillverkad av polykrom glasmassa.

Signerad: J E Ritzman Transjö

Sockel av trä medföljer.

Höjd: 35 cm.

Konditionsrapport: Mindre åldersrelaterat slitage. Inga övriga anmärkningar.

Jan-Erik Ritzman Vase Transjö Glass 20th-Century

Vase made of polychrome glass mass.

Signed: J E Ritzman Transjö

Wooden plinth included.

Height: 35 cm.

Condition report: Minor age-related wear. No other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering3 000 - 4 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer