24 Jan-Erik Ritzman Vas Transjö Ariel 1993

2861i_8dc53c55964549e_med.jpeg
  • 2861i_8dc53c55964549e_sm.jpeg
  • 2861l_8dc53c55cf4fc5b_sm.jpeg
  • 2861j_8dc53c55a83b1d9_sm.jpeg
  • 2861k_8dc53c55bb7889e_sm.jpeg
  • 2861d_8dc4fd96b4d816d_sm.jpeg
  • 2861m_8dc53c55e1ec0a0_sm.jpeg
  • 2861n_8dc53c55f42e2ab_sm.jpeg
  • 2861o_8dc53c5607cd588_sm.jpeg
  • 2861f_8dc4fd96edbcb30_sm.jpeg
  • 2861p_8dc53c561abd3f2_sm.jpeg

Vas tillverkad i arielteknik med figurkomposition i blått, orange och gult. Ovoid form.

Signerad: JE Ritzman Transjö 93

Höjd: 23 cm

Vikt: 9,3 kg

Konditionsrapport: Mindre åldersrelaterat slitage. Inga övriga anmärkningar.

Jan-Erik Ritzman Vase Transjö Ariel 1993

Vase made in ariel technique with figure composition in blue, orange and yellow. Ovoid shape.

Signed: JE Ritzman Transjö 93

Height: 23 cm.

Weight: 9.3 kg.

Condition report: Minor age-related wear. No other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering15 000 - 20 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer