17 Jan-Erik Ritzman Vas Glas Limiterad 1900-tal

2864a_8dc53c39c740430_med.jpeg
  • 2864a_8dc53c39c740430_sm.jpeg
  • 2864b_8dc53c39d777453_sm.jpeg
  • 2864c_8dc53c39e7f0414_sm.jpeg
  • 2864d_8dc53c39f9b4e8a_sm.jpeg
  • 2864e_8dc53c3a0c68a98_sm.jpeg
  • 2864f_8dc53c3a1e44ea5_sm.jpeg
  • 2864g_8dc53c3a3738ff3_sm.jpeg

Glaskonstnär född: 1943

Vas tillverkad i graalteknik i rosa, blåa och gröna färger. Dekor föreställande ansikten.

Signerad: 37/50 JE Ritzman Transjö

Höjd: 18 cm.

Jan-Erik Ritzman Vase Glass Limited 20th-Century

Glass artist born: 1943

Vase made in grail technique in pink, blue and green colors. Decor representing faces.

Signed: 37/50 JE Ritzman Transjö

Height: 18 cm.

Condition report: No remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering2 000 - 3 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer