49 Eva Englund 1937-1998 Pokal Graal Orrefors 1900-tal

2926a_8dc573ebd97f2e8_med.jpeg
  • 2926a_8dc573ebd97f2e8_sm.jpeg
  • 2926b_8dc573ebeb0eb79_sm.jpeg
  • 2926c_8dc573ebfc91453_sm.jpeg
  • 2926d_8dc573ec0ded800_sm.jpeg
  • 2926e_8dc573ec21c04e4_sm.jpeg
  • 2926f_8dc573ec34bfe98_sm.jpeg

Pokal tillverkad i graalteknik av violett och rosa glasmassa med dekor föreställande stiliserade växter.

Signerad: Orrefors 9040030 Eva Englund

Höjd: 28 cm.

Eva Englund 1937-1998 Pokal Graal Orrefors 20th-Century

Cup made in grail technique of violet and pink glass mass with decoration representing stylized plants.

Signed: Orrefors 9040030 Eva Englund

Height: 28 cm.

Condition report: No remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering2 000 - 3 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer