48 Edvin Öhrström 1906-1994 Vas Ariel Orrefors 1957

2944a_8dc56f875fed70c_med.jpeg
  • 2944a_8dc56f875fed70c_sm.jpeg
  • 2944b_8dc56f876fd06db_sm.jpeg
  • 2944c_8dc56f877f05f22_sm.jpeg
  • 2944d_8dc56f878f65c85_sm.jpeg
  • 2944e_8dc56f879ee5f93_sm.jpeg

Vas tillverkad i arielteknik i blå ton.

Signerad: Orrefors Ariel 428F E Öhrström

Höjd: 14,5 cm.

Konditionsrapport: Mindre repor. Inga övriga anmärkningar.

Edvin Öhrström 1906-1994 Vase Ariel Orrefors 1957

Vase made in ariel technique in blue tone.

Signed: Orrefors Ariel 428F E Öhrström

Height: 14.5 cm.

Condition report: Minor scratches. No other remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering2 500 - 3 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer