11 Bertil Vallien Kosta Boda Halvbåt Unik 2000-tal
Glaskonstnär född: 1938
Skulptur föreställande en stående båt tillverkad av sandgjuten glasmassa med invändig figurapplikation.
Unik.
Signerad: B.Vallien
Höjd: 55,5 cm
Vikt: 8759 gr
Bertil Vallien Kosta Boda half-boat Unique from the 20th-Century
Glass artist born: 1938
Sculpture depicting a standing boat made of sand-cast glass mass with internal figure application.
Unique.
Signed: B.Vallien
Height: 55.5 cm
Weight: 8759 gr
Condition report: No remarks.
Värdering | 25 000 - 30 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |