11 Bertil Vallien Kosta Boda Halvbåt Unik 2000-tal

2877a_8dc57ecd69099ce_med.jpeg
  • 2877a_8dc57ecd69099ce_sm.jpeg
  • 2877b_8dc57ecd781ed44_sm.jpeg
  • 2877c_8dc57ecd8e37f33_sm.jpeg
  • 2877d_8dc57ecd99e17ec_sm.jpeg
  • 2877e_8dc57ecda5a03a3_sm.jpeg
  • 2877f_8dc57ecdb03c4e7_sm.jpeg
  • 2877g_8dc57ecdbd0976d_sm.jpeg
  • 2877h_8dc57ecdca910eb_sm.jpeg

Glaskonstnär född: 1938

Skulptur föreställande en stående båt tillverkad av sandgjuten glasmassa med invändig figurapplikation.

Unik.

Signerad: B.Vallien

Höjd: 55,5 cm

Vikt: 8759 gr

Bertil Vallien Kosta Boda half-boat Unique from the 20th-Century

Glass artist born: 1938

Sculpture depicting a standing boat made of sand-cast glass mass with internal figure application.

Unique.

Signed: B.Vallien

Height: 55.5 cm

Weight: 8759 gr

Condition report: No remarks.

  • Skick:Begagnat

Värdering25 000 - 30 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
*Följerätt tillkommer