467 Lisa Larson 1931-2024 Bronsskulptur "Myran" 1900-tal

2809a_8dc4e4c213e566c_med.jpeg
  • 2809a_8dc4e4c213e566c_sm.jpeg
  • 2809b_8dc4e4c21df022b_sm.jpeg
  • 2809c_8dc4e4c22644295_sm.jpeg
  • 2809d_8dc4e4c22e9184e_sm.jpeg
  • 2809e_8dc4e4c236896c5_sm.jpeg

Skulptur tillverkad i patinerad brons

"Myran" ur serien "Galleri Scandia" för Scandia Present

Begränsad upplaga 999 st

Formgiven och gjuten 1978

Djupstämplad: Lisa Larson

Numrerad: 034

Höjd: 11 cm

Vikt: 1200 g

Lisa Larson 1931-2024 Bronze sculpture "The ant" from the 20th century

Sculpture made of patinated bronze

"The ant" from the series "Gallery Scandia" for Scandia Present

Limited edition 999 pcs

Designed and cast in 1978

Deep-stamped: Lisa Larson

Numbered: 034

Height: 11 cm

Weight: 1200 g

Conditional report: No remarks

    Värdering50 000 - 60 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    *Följerätt tillkommer