342 Josef Frank Skrivbord "2115" Firma Svenskt Tenn 1900-tal
Josef Frank: 1885-1967
Skrivbord med tre stycken låsbara lådor
Tillverkat i mahogny med beslag i mässing
Formgiven: 1950-tal
Höjd: 74 cm
Bredd: 130 cm
Djup: 46 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
----------------------------
Josef Frank Desk "2115" Firma Svenskt Tenn 20th century
Joseph Frank: 1885-1967
Desk with three lockable drawers
Made of mahogany with brass fittings
Designed: 1950s
Height: 74 cm
Width: 130 cm
Depth: 46 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks
Värdering | 25 000 - 30 000 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.