342 Josef Frank Skrivbord "2115" Firma Svenskt Tenn 1900-tal

3222a_8dc683beb2d0efd_med.jpeg
  • 3222a_8dc683beb2d0efd_sm.jpeg
  • 3222b_8dc62ce4267aac8_sm.jpeg
  • 3222c_8dc62ce432e6f5e_sm.jpeg
  • 3222d_8dc62ce4433b967_sm.jpeg
  • 3222e_8dc62ce45b1a5b5_sm.jpeg

Josef Frank: 1885-1967

Skrivbord med tre stycken låsbara lådor

Tillverkat i mahogny med beslag i mässing

Formgiven: 1950-tal

Höjd: 74 cm

Bredd: 130 cm

Djup: 46 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

----------------------------

Josef Frank Desk "2115" Firma Svenskt Tenn 20th century

Joseph Frank: 1885-1967

Desk with three lockable drawers

Made of mahogany with brass fittings

Designed: 1950s

Height: 74 cm

Width: 130 cm

Depth: 46 cm

Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks

     

      

     

      
    Värdering25 000 - 30 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK

    Öppettider

    Måndag: Stängt

    Tisdag: 10:00-19:00

    Onsdag: Stängt

    Torsdag: 10:00-17:00

    Fredag: 10:00-17:00

    Lördag: 12:00-15:00

    Söndag: Stängt

    Norrlands Auktionsverk AB

    Formvägen 3

    90621 Umeå

    Org-nr: 556902-4549

    Tel: 090-122211

    info@norrlandsauktionsverk.se

    © Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.