494 Ingegerd Råman Cognacskupor 2000-tal (7 st)

3033a_8dc62f5cb913964_med.jpeg
  • 3033a_8dc62f5cb913964_sm.jpeg
  • 3033b_8dc62f5ccd1fa7a_sm.jpeg
  • 3033c_8dc62f5cdf67d76_sm.jpeg
  • 3033d_8dc62f5cf0fbd00_sm.jpeg
  • 3033e_8dc62f5d034ed7c_sm.jpeg

Konstnär född: 1943

Cognacsglas med guldfärgad dekor.

Formgivna av Ingegerd Råman för Skruf, Märkta med etikett.

Medföljer 3 originalkartonger.

Höjd: 7,5 cm

Ingegerd Råman Cognac bowls from the 21th century (7 pcs.)

Artist born: 1943

Cognac glass with golden decoration.

Designed by Ingegerd Råman for Skruf, Marked with label.

Comes with 3 original boxes.

Height: 7.5 cm

Condition report: No remarks

    Värdering2 500 - 3 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK