346 Arne Vodder & Anton Borg Skrivbord Vamo Danmark 1960-tal

3074a_8dc5eeac5d7f3ab_med.jpeg
  • 3074a_8dc5eeac5d7f3ab_sm.jpeg
  • 3074b_8dc5eeac6f864cc_sm.jpeg
  • 3074c_8dc5eeac81bed00_sm.jpeg
  • 3074d_8dc5eeac956f0d1_sm.jpeg

Arne Vodder: 1926-2009

Skrivbord i teak med kopplade ben / gavlar och upphöjd sarg baktill

Modulskåp med tre lådor fram och helskåpslucka bak

Märkt under skiva: Vamo 36

Höjd: 75 cm

Bredd: 155 cm

Djup 73 cm

Konditionsrapport: Ställvis slitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar

Arne Vodder & Anton Borg Desk Vamo Denmark 1960s

Arne Vodder: 1926-2009

Desk in teak with continuous legs/ends and raised edge at the back

Modular cabinet with three drawers at the front and a full cabinet door at the back

Marked under the disc: Vamo 36

Height: 75 cm

Width: 155 cm

Depth 73 cm

Condition report: Occasional wear, marks and scratches, no other remarks

    Värdering10 000 - 12 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK